Laser tag a Paintball

Jeżeli jesteś fanem drużynowej rozrywki, a do tego pasjonujesz się militariami lub lubisz komputerowe strzelanki, z pewnością słyszałeś o obydwóch zabawach. Czym jednak różni się paintball od lasertag? A może to dwie nazwy na tę samą grę terenową? Po odpowiedzi zapraszamy do artykułu opracowanego przez specjalistów od laserowej, wystrzałowej rozrywki!


Paintball a laser tag — podobieństwa

Zacznijmy od tego, co łączy oba typy zabawy, a jest to zdecydowanie aktywne spędzenia czasu w gronie przyjaciół. W obydwóch rozgrywkach zawodnicy skradają się, czołgają i przemieszczają, próbując „zastrzelić” jak największą liczbę wrogów. Obydwie zabawy mogą mieć różnorodne scenariusze. Rozgrywka nie zawsze polega więc jedynie na trafianiu w drużynę przeciwną — w zależności od upodobań, można urządzić grę polegającą na rozbrajaniu bomb, zdobywaniu lokacji czy ochronie VIPa. Obie rozgrywki przypadną do gustu osobom, które lubią ruch, rywalizację i dreszczyk bombowych emocji!


Czym różni się laser tag od paintballa?

Główną różnicą jest atrapa broni, którą posługują się gracze. W przypadku paintballa jest to marker, który za pomocą sprężonego powietrza wyrzuca kulki z farbą. Imitują one pociski, które… mogą być bolesne! Niestety, przy wystrzeleniu ładunku z bliskiej odległości lub w niewłaściwe miejsce, gracz może doświadczyć nieprzyjemnych wrażeń. Właśnie dlatego paintball przeznaczony jest przede wszystkim dla osób dorosłych, a w trakcie rozgrywki należy zachować szczególną ostrożność.

Lasertag, inaczej paintball laserowy, wykorzystuje atrapę broni „strzelającą” za pomocą podczerwieni, którą z kolei odbiera specjalny odbiornik na opasce. Dzięki temu rozgrywka ta jest zupełnie bezbolesna, a grać mogą w nią nawet dzieci. Kolejną różnicą jest fakt, że w lasertag można bawić się w zasadzie wszędzie. W przeciwieństwie do paintballa, pistolety laserowe nie generują hałasu ani nie brudzą terenu. Można grać z przyjaciółmi lub znajomymi z pracy nawet we wnętrzu budynku czy w pobliżu infrastruktury miejskiej.

Jeżeli chcesz przeżyć ze swoją ekipą niezapomniane emocje, gorąco zapraszamy do kontaktu z Lasertag Bomba! Organizujemy wystrzałową, laserową zabawę w Zielonej Górze i okolicach.